Premiery i zapowiedzi

Katalog zawiera daty premier oraz zapowiedzi gier planszowych wydanych w polskiej wersji językowej.
Znalezione błędne informacje prosimy zgłaszać na adres premiery@znadplanszy.pl.

Przejdź do katalogu »

ZnadPlanszy.pl - przeczytaj 10 ostatnich wpisów:

Wielki Mur – skrót zasad i moja opinia

Mur 10000 Li. Mówiono, że jest widoczny z kosmosu. Jest uznawany za największy cmentarz świata. Od 7 lipca 2007 roku jest uznawany za jeden z siedmiu nowych cudów świata. Natomiast od 2021 roku możemy go budować sami na swoich stołach dzięki grze Wielki Mur.

Zagrałem w : KNOCKDOWN

Bijatyka od Awaken Realms ! Kombosy, figurki i przeniesienie do światów znanych z gier tego wydawcy.

„7 Cudów Świata: Nowa Edycja”, czyli jak coś się naprawia, to coś innego musi się wysypać

Siemka! Grze 7 Cudów Świata poświęciliśmy już na naszym kanale 3 materiały o łącznej długości ponad 4h: >Recenzja podstawki< >Recenzja dodatków< >Rozmowa z Jankiem Zalewskim< Dziś, po lepszym zapoznaniu się z Nową Edycją – przekazujemy na Wasze słuchawki naszą dyskusję dotyczącą tego, jak bardzo nowa edycja gry „7 Cudów Świata” różni się od starej i […]

The Greatest Show – pierwsze wrażenia

Przeciętnemu graczowi wspieraczki kojarzą się obecnie głównie z bizantyjsko rozdmuchanymi kickstarterami. Tymczasem wśród projektów crowdfundingowych wciąż trafiają się małe, autorskie projekty. Łatwo im niestety przepaść w tłumie – i poniekąd taki los spotkał pierwszą polską grę o cyrku. A czy słusznie?

Czy „problem lidera” to naprawdę problem?

Czasami bywa tak, że przy planszy zderzają się mocne osobowości. W przypadku współzawodnictwa nie dzieje się w związku z tym nic zaskakującego. Jednak co jeśli gra oczekuje, że gracze będą ze sobą współpracować? Czy gdy kooperacyjne to w gruncie rzeczy gry dla jednego gracza? Zapraszamy do słuchania.

Bór – skrót zasad i moja opinia

Łażenie po lasach dla jednych jest formą relaksu. Inni jednak będą traktować takie wycieczki jako okazję do zbierania składników na eliksiry, oswajania tajemniczych kreatur, czy walki o dominację nad danym lasem. Takie rzeczy w grze Bór.

Gra o Brazylii – garść relaksujących przemyśleń

Mój pociąg do gier klimatycznych, ciekawych tematycznie i zgodnych z historycznymi realiami zaczyna i kończy się na grach euro. O dziwo znajduję pośród tego gatunku mnóstwo planszówek kipiących tematem, choć zapewne nieco pomaga w tym moja skłonność do wczuwania się dosłownie we wszystko. Zazwyczaj, w czasie gdy inni gracze grzecznie rozgryzają zasady nowej gry operując […]

Bretwalda – skrót zasad i moja opinia

Pod koniec VIII wieku naszej ery Anglia nie była najspokojniejszym miejscem pod słońcem. Ciągłe walki o władzę targały tą wyspą, a różni władcy starali się zostać tym jedynym i najważniejszym. W takie właśnie niespokojne czasy przeniesiemy się w grze Bretwalda.

Top 10 – Najlepszych gier, których nie mam w kolekcji (i DLACZEGO?)

Kolejna lista Top 10 na kanale.  Dzisiaj pogadam o świetnych grach, których z jakiegoś powodu nie znajdziecie w mojej kolekcji.

War Chest – Gradanie 384

Pojedynek umysłów, ale z dozą niepewności. Eleganckie wykonanie ale w ascetycznym duchu. Poważne tematy, ale przy mikrofonie znowu my. Zapraszamy do słuchania.