Premiery i zapowiedzi

Katalog zawiera daty premier oraz zapowiedzi gier planszowych wydanych w polskiej wersji językowej.
Znalezione błędne informacje prosimy zgłaszać na adres premiery@znadplanszy.pl.

Przejdź do katalogu »

ZnadPlanszy.pl - przeczytaj 10 ostatnich wpisów:

Diuna: Imperium – skrót zasad i moja opinia

Latem fajnie jest wyskoczyć na plażę. Gorzej, jak plaża w zasadzie nie ma dostępu do morza, a pod powierzchnią piasku czają się wielkie robale, które tylko czekają, żeby Cię zeżreć. Ale jakoś wszyscy w kosmosie chcą mieć tę plażę w pod kontrolą. Takie rzeczy w grze Diuna: Imperium.

WASTE KNIGHTS ¦ polska, najbogatsza wersja „Veteran” z KICKSTARTERA ¦ UNBOXING [2021]

W tym filmie z cyklu „Cudeńka ze Wspieraczek” zobaczycie grę „Waste Knights” wprost z Kickstartera od wydawnictwa Galakta! Jest to druga, poprawiona edycja tej planszówki. Od momentu mojej wpłaty minęło około 2,5 roku, ale nareszcie dotarła i wielkie oczekiwania odnośnie tego tytułu nie wygasły! Pokażę szczegółowo całą zawartość wersji Veteran, czyli podstawki wraz z trzema […]

Cytadela ¦ nowa edycja gry przetłumaczonej na 25 języków ¦ UNBOXING [2021]

Cytadela od wydawnictwa Galakta! Jest to druga, upiększona edycja tej znanej na całym świecie gry! Została wydana w 25 językach, a w samej grze budujemy królestwo godne Króla.

Zew Cthulhu Gra Paragrafowa

Koniec lat 90-tych, siedzimy w piwnicy nad rozłożonym podręcznikiem do gry fabularnej Zew Cthulhu. Kumpel szeptem opowiada o rybopodobnym stworze, który próbuje nas dosięgnąć szponiastymi łapami. Nagle za ścianą słychać chrobot. Mistrz gry wygląda ostrożnie na korytarz i wzdycha. – Luz. Sąsiad z trójki zszedł po ziemniaki. Czasem i tak wyglądała erpegowa rzeczywistość, gdy pierwsza […]

Planszówkowy Święty Graal w Mystery Boxie od wydawnictwa Phalanx? [2021]

Z okazji Dnia Dziecka wydawnictwo Phalanx postanowiło zorganizować sprzedaż „Mystery boxów” z grami Martina Wallace’a. W puli były dwie sztuki Świata Dysku, czyli planszówkowego Białego Kruka. Zobaczcie czy byłem tym szczęśliwcem, a może dostałem coś innego?

Pandemic Legacy – Sezon 1 – Gradanie #351

Ale starocia wyciągnęliśmy teraz z szafy. Spokojnie, w tym szaleństwie jest metoda. Dajcie nam trochę czasu. A teraz zapraszamy do słuchania.

Zombicide 2. Edycja [audioRECENZJA] + KONKURS

Protoplasta boomu na zalane „stretch goalami” KSy, przez „poważnych planszówkowiczów” uważany za karton plastiku bez mechaniki, zaś u nas od lat stojący wysoko w TOPce ulubionych tytułów. Prosty, emocjonujący, zajmujący z dodatkami bez mała pół regału – to musi być Zombicide!

Kącik Gier Nietypowych #2 – Kroniki Zbrodni 1400/1900

Minął już ponad rok od publikacji pierwszego wpisu w kategorii, która miała szybko zamienić się w cykl artykułów. Niestety przez ten czas nie udało mi się napisać kolejnej części. Jednak wszyscy wiemy, że lepiej późno niż wcale, więc dziś Kącik Gier Nietypowych doczekał się drugiej odsłony! W ramach „zadośćuczynienia” opiszę dwie gry za jednym zamachem.

Najnowsze gry planszowe ¦ Przedsprzedaże ¦ Premiery ¦ ALEplanszówki [30.05-06.06.2021]

Przedsprzedaże oraz premiery gier planszowych! Podsumowanie tego co się wydarzyło w sklepie ALEplanszówki w dniach 30.05-06.06.2021! Między innymi znajdziecie informacje o: premierze gry „Blood of the Northmen” od Czacha Games, przedsprzedaży kolejnej gry z rodziny gier na „T” – „Tawantinsuyu” od Portal Games, czy o nowym dodatku do Magic The Gathering: „Adventures in the Forgotten […]

Bliżej i Dalej – recenzja!

[av_three_fourth first min_height=’av-equal-height-column' vertical_alignment=’av-align-top' space=” row_boxshadow_color=” row_boxshadow_width=’10′ margin='-20px,0px' mobile_breaking=’av-break-at-tablet' border=” border_color=” radius=’0px' radius_sync=’true' padding=’0px' padding_sync=’true' column_boxshadow_color=” column_boxshadow_width=’10′ background=’bg_color' background_color=” background_gradient_color1=” background_gradient_color2=” background_gradient_direction=’vertical' src=” attachment=” attachment_size=” background_position=’top left' background_repeat=’no-repeat' highlight_size=’1.1′ animation=” link=” linktarget=” link_hover=” title_attr=” alt_attr=” mobile_display=” id=” custom_class=” aria_label=” av_uid=’av-kor2tm1s'] [av_image src=’http://starekosci.znadplanszy.pl/wp-content/uploads/sites/88/2021/06/naglowek_blizej_dalej1.png' attachment=’2257′ attachment_size=’full' copyright=” caption=” styling=” align=’center' font_size=” overlay_opacity=’0.4′ overlay_color=’#000000′ overlay_text_color=’#ffffff' animation=’no-animation' hover=” appearance=” […]